• Виховний творчий проект «Шкільне самоврядування»

Обґрунтування проекту:

• Учнівське самоврядування містить виховний потужний потенціал. Воно сприяє створенню умов і можливості для самореалізації молоді, виховання соціально активної особистості, залученню її до різноманітних сфер соціальних відносин, соціальної практики.
    • Досвід, отриманий в учнівському самоврядуванні, допомагає учням  старшокласникам стати повноцінними членами шкільної спільноти, місцевої громади, цінним ресурсом громадянської дії, чиї енергія, ідеї, ініціативи успішно використовуються під час вирішення суспільно важливих проблем.

Мета проекту:

Розкриття життєтворчого потенціалу учнівського самоврядування

Завдання проекту:

• Розвиток інтересів, творчих здібностей учнівської молоді;
    • Соціалізація учнів, розвиток ключових компетенцій: громадянської, комунікативної, інформаційної, соціальної, психологічної;
    • Розвиток в учнівської молоді організаторських та управлінських навичок;
    • Формування активної життєвої позиції;
    • Створення у навчальному закладі єдиного колективу учнів і педагогів, атмосфери співпраці, партнерства.

Актуальність проекту:

• Учнівське самоврядування є однією з форм впливу на життєдіяльність навчального закладу та демократизацію процесу управління ним.
    • Учнівське самоврядування є засобом реалізації учнівською громадою своїх прав, обов’язків через участь у процесах прийняття рішень у всіх сферах життєдіяльності навчального закладу.

Рівень проекту: соціально – адаптаційний

Термін проекту: довгостроковий

Учасники проекту: учні 5 – 11 класів

Умови проведення:

• Втілення проекту здійснюється через організацію роботи шкільного самоврядування та учнівського самоврядування у   класах.
    • До органу шкільного самоврядування «Шкільного парламенту» обираються 20 представників, які делегуються від кожного класу, з 5 по 11, і працюють протягом навчального року.
    • Учнівське самоврядування у класах організовується і здійснюється за різними моделями. Кожен класний колектив сам обирає модель учнівського самоврядування, класні  керівники здійснюють  координаційну функцію.

Оцінювання успішності проекту:

У кінці навчального року на засіданні шкільного парламенту  ведеться обговорення діяльності Шкільного парламенту та учнівського самоврядування у класах. Старости класів приймають участь у захисті роботи учнівського  самоврядування у класах. Членами Шкільного парламенту обирається класний колектив-переможець.

Нагородження:

За результатами роботи у Шкільному парламенті відбувається урочисте нагородження найактивніших учнів грамотами, класний колектив – переможець нагороджується пам’ятним знаком.